بناء مصعد بناء مصعد صافي الأسعار

Bu yazımızda şantiyelerde sıkça gördüğümüz kaba ve ince yük taşımak için kullanılan dam vinci nedir, kullanım kılavuzu ve بناء مصعد fiyatı gibi konuları yakından inceliyoruz.

İnşaat Asansörü ما هو؟

مصاعد البناء, şantiyelerde sıkça kullanılan inşaat araçlarının başında gelmektedir. Yüksek taşıma kapasitesi sayesinde ağır malzemelerin taşınmasının yanı sıra çeşitli kovalar sayesinde kaba ve ince ayırt etmeksizin neredeyse tüm inşaat malzemelerinin taşınmasını da sağlayan dam vinci, çalışma sürecini de oldukça kolaylaştırmaktadır.

اشتري

بناء مصعد

الأرض رافعة تسيطر حزام Giger

رافعة سقف، رافعة البناء

السد رافعة البناء أو رفع

ونظرا لدينا أنواع البناء رافعة في الجدول التالي:

نوع التصنيعقدرةحبل طول
رافعات جسرية--
مانويل السكك الحديدية كرين500 - 1000 كغ25 م
الصمت نوع رافعات البسيطة100-120 كغ25 م
موجهة كرين هادئة250 كغ25 م
السد فينشي200-250 كغ25 م
مصغرة نوع السيد كرين250 كغ50 - 60 م
المونوريل VINC1-5 طن3-30 م

Dam Vinci Kullanım Kılavuzu

  • İnşaat asansörünün kurulumuna başlanmadan önce ilk olarak vincin şasesi inşaat içerisinde uygun bulunan yere yerleştirilir ve su terazisi yardımıyla üstteki kelepçesine paralel olarak sabitlenir. Asansörün beraberinde teslim edilmiş olan kelepçe, çatı ya da kat aralarından çıkarılarak güvenli bir şekilde konumlandırılır.
  • Asansörün motorunun ve elektrik kablosunun mutlaka ehliyetli bir elektrikçi tarafından bağlanması son derece önemlidir. Makineyi kontrol etme adına ilk çalıştırmada şalter kolunu geri çekerek halatın yukarı yönde çalışarak kolun otomatik olarak devreye girdiğinden emin olunuz. Bu işlem esnasında şalter kolu geri çekilince halat yukarı yönlü, kolu çekince ise halat aşağı yönlü olmalıdır. Makinenin elektrik ve pano bağlantıları güvenli bir şekilde yapıldıktan sonra kanca kovaya bağlanabilir.
  • Elektrikli inşaat asansörlerinin kullanıldığı durumlarda topraklama bağlantılarının yapılması zorunludur. Topraklama yapılmadığı takdirde ortaya çıkabilecek hatalardan firmamız sorumlu tutulamaz.
  • İnşaat asansörünün kaldırma ve indirme kapasiteleri elektrik voltajına da bağlı olarak 200 kg ile 500 kg arasında değişkenlik göstermektedir.
  • Herhangi bir olumsuz durum yaşanmaması adına ilk çalıştırmada operatörün makineye uyum sağlayabilmesi için kovaya yük konulmadan hareket edilmesi tavsiye edilir. Bu durum hem olası iş kazalarının önüne geçmek hem de operatörün makineye alışabilmesi için önemlidir.
  • Makinenin daha uzun ömürlü olmasını sağlamak için her kullanımın sonunda makara, halat gibi hareketli parçaların gres yağı ile yağlanması tavsiye edilmektedir. Bu bakım işleminin makinen elektrik bağlantıları kesilerek yapılması büyük önem arz etmektedir.
  • Firmamız bünyesinden satın almış olduğunuz بناء مصعد kontrolleri yapılmış ve çalışır vaziyette teslim edilmiş olacaktır. Üretimden kaynaklanan sorunlara karşı ürünlerimiz 1 yıl garantilidir. Bu garanti kapsamına motor ve elektrik aksamı dahil edilmemektedir.

İnşaat Asansörü Fiyatı

Conaylar Makine olarak birçok üründe olduğu gibi dam vinci üretiminde de yıllardır yer almaktayız. Tamamen firmamız bünyesinde üretilen ve 1.5 HP güç üretebilen az sesli dam vinçlerimizi kum kazanı ve asansör bağlantı kelepçesi dahil olmak üzere 2389 TL’ye sizlere sunuyoruz. Üstelik ücretsiz nakliye avantajı sayesinde herhangi bir kargo parası ödemek zorunda kalmadan yalnızca بناء مصعد fiyatı ödeyerek bu ürüne sahip olabiliyorsunuz.

تشاركه!
الصورة الرمزية لل
الإشتراك
نبّهني عن