İnşaat Asansörü Nedir İnşaat Asansörü Fiyatı

Bu yazımızda şantiyelerde sıkça gördüğümüz kaba ve ince yük taşımak için kullanılan dam vinci nedir, kullanım kılavuzu ve inşaat asansörü fiyatı gibi konuları yakından inceliyoruz.

İnşaat Asansörü Nedir?

İnşaat asansörü, şantiyelerde sıkça kullanılan inşaat araçlarının başında gelmektedir. Yüksek taşıma kapasitesi sayesinde ağır malzemelerin taşınmasının yanı sıra çeşitli kovalar sayesinde kaba ve ince ayırt etmeksizin neredeyse tüm inşaat malzemelerinin taşınmasını da sağlayan dam vinci, çalışma sürecini de oldukça kolaylaştırmaktadır.

Satın Al

inşaat asansörü

yerden kumandalı kayışlı gıgır vinç

 

dam vinci,inşaat vinci

Dam Vinci veya İnşaat Asansörü

 

İnşaat vinci çeşitlerimiz aşağıdaki tabloda verilmiştir:

İmalat ÇeşidiKapasiteHalat Boyu
Portal Vinç--
Manuel Raylı Vinç500 - 1000 Kg25 m
Mini Tip Sessiz Vinç100 - 120 Kg25 m
Redüktörlü Sessiz Vinç250 Kg25 m
Dam Vinci200 - 250 Kg25 m
Mini Tip Gırgır Vinç250 Kg50 - 60 m
Monoray Vinç1 - 5 Ton3 - 30 m

Dam Vinci Kullanım Kılavuzu

  • İnşaat asansörünün kurulumuna başlanmadan önce ilk olarak vincin şasesi inşaat içerisinde uygun bulunan yere yerleştirilir ve su terazisi yardımıyla üstteki kelepçesine paralel olarak sabitlenir. Asansörün beraberinde teslim edilmiş olan kelepçe, çatı ya da kat aralarından çıkarılarak güvenli bir şekilde konumlandırılır.
  • Asansörün motorunun ve elektrik kablosunun mutlaka ehliyetli bir elektrikçi tarafından bağlanması son derece önemlidir. Makineyi kontrol etme adına ilk çalıştırmada şalter kolunu geri çekerek halatın yukarı yönde çalışarak kolun otomatik olarak devreye girdiğinden emin olunuz. Bu işlem esnasında şalter kolu geri çekilince halat yukarı yönlü, kolu çekince ise halat aşağı yönlü olmalıdır. Makinenin elektrik ve pano bağlantıları güvenli bir şekilde yapıldıktan sonra kanca kovaya bağlanabilir.
  • Elektrikli inşaat asansörlerinin kullanıldığı durumlarda topraklama bağlantılarının yapılması zorunludur. Topraklama yapılmadığı takdirde ortaya çıkabilecek hatalardan firmamız sorumlu tutulamaz.
  • İnşaat asansörünün kaldırma ve indirme kapasiteleri elektrik voltajına da bağlı olarak 200 kg ile 500 kg arasında değişkenlik göstermektedir.
  • Herhangi bir olumsuz durum yaşanmaması adına ilk çalıştırmada operatörün makineye uyum sağlayabilmesi için kovaya yük konulmadan hareket edilmesi tavsiye edilir. Bu durum hem olası iş kazalarının önüne geçmek hem de operatörün makineye alışabilmesi için önemlidir.
  • Makinenin daha uzun ömürlü olmasını sağlamak için her kullanımın sonunda makara, halat gibi hareketli parçaların gres yağı ile yağlanması tavsiye edilmektedir. Bu bakım işleminin makinen elektrik bağlantıları kesilerek yapılması büyük önem arz etmektedir.
  • Firmamız bünyesinden satın almış olduğunuz inşaat asansörü kontrolleri yapılmış ve çalışır vaziyette teslim edilmiş olacaktır. Üretimden kaynaklanan sorunlara karşı ürünlerimiz 1 yıl garantilidir. Bu garanti kapsamına motor ve elektrik aksamı dahil edilmemektedir.

İnşaat Asansörü Fiyatı

Conaylar Makine olarak birçok üründe olduğu gibi dam vinci üretiminde de yıllardır yer almaktayız. Tamamen firmamız bünyesinde üretilen ve 1.5 HP güç üretebilen az sesli dam vinçlerimizi kum kazanı ve asansör bağlantı kelepçesi dahil olmak üzere 2389 TL’ye sizlere sunuyoruz. Üstelik ücretsiz nakliye avantajı sayesinde herhangi bir kargo parası ödemek zorunda kalmadan yalnızca inşaat asansörü fiyatı ödeyerek bu ürüne sahip olabiliyorsunuz.

Bunu paylaş !
avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
wpntrMETİN DEMİR Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
METİN DEMİR
Ziyaretçi
METİN DEMİR

Az sesli dam vinç için motor gücü kaldırma kapasitesi çekme hızı fiyat ve ekipmanları açıklama bulamadım Bilgi verir seniz memnun olurum