Construction Elevator Construction Elevator Net Price

Bu yazımızda şantiyelerde sıkça gördüğümüz kaba ve ince yük taşımak için kullanılan dam vinci nedir, kullanım kılavuzu ve construction elevator fiyatı gibi konuları yakından inceliyoruz.

İnşaat Asansörü What?

İnşaat asansörü, şantiyelerde sıkça kullanılan inşaat araçlarının başında gelmektedir. Yüksek taşıma kapasitesi sayesinde ağır malzemelerin taşınmasının yanı sıra çeşitli kovalar sayesinde kaba ve ince ayırt etmeksizin neredeyse tüm inşaat malzemelerinin taşınmasını da sağlayan dam vinci, çalışma sürecini de oldukça kolaylaştırmaktadır.

Buy

construction elevator

yerden kumandalı kayışlı gıgır vinç

roof crane, construction crane

Dam Vinci veya İnşaat Asansörü

İnşaat vinci çeşitlerimiz aşağıdaki tabloda verilmiştir:

Manufacturing typeCapacityRope Length
Gantry Cranes--
Manuel Rail Crane500 - 1000 Kg25 m
Silent Type Mini Cranes100 - 120 Kg25 m
Geared Quiet Crane250 Kg25 m
Dam Vinci200 - 250 Kg25 m
Mini Type seiner Crane250 Kg50 - 60 m
monorail Vinç1-5 Ton3 - 30 m

Dam Vinci Kullanım Kılavuzu

  • İnşaat asansörünün kurulumuna başlanmadan önce ilk olarak vincin şasesi inşaat içerisinde uygun bulunan yere yerleştirilir ve su terazisi yardımıyla üstteki kelepçesine paralel olarak sabitlenir. Asansörün beraberinde teslim edilmiş olan kelepçe, çatı ya da kat aralarından çıkarılarak güvenli bir şekilde konumlandırılır.
  • Asansörün motorunun ve elektrik kablosunun mutlaka ehliyetli bir elektrikçi tarafından bağlanması son derece önemlidir. Makineyi kontrol etme adına ilk çalıştırmada şalter kolunu geri çekerek halatın yukarı yönde çalışarak kolun otomatik olarak devreye girdiğinden emin olunuz. Bu işlem esnasında şalter kolu geri çekilince halat yukarı yönlü, kolu çekince ise halat aşağı yönlü olmalıdır. Makinenin elektrik ve pano bağlantıları güvenli bir şekilde yapıldıktan sonra kanca kovaya bağlanabilir.
  • Elektrikli inşaat asansörlerinin kullanıldığı durumlarda topraklama bağlantılarının yapılması zorunludur. Topraklama yapılmadığı takdirde ortaya çıkabilecek hatalardan firmamız sorumlu tutulamaz.
  • İnşaat asansörünün kaldırma ve indirme kapasiteleri elektrik voltajına da bağlı olarak 200 kg ile 500 kg arasında değişkenlik göstermektedir.
  • Herhangi bir olumsuz durum yaşanmaması adına ilk çalıştırmada operatörün makineye uyum sağlayabilmesi için kovaya yük konulmadan hareket edilmesi tavsiye edilir. Bu durum hem olası iş kazalarının önüne geçmek hem de operatörün makineye alışabilmesi için önemlidir.
  • It is recommended to lubricate moving parts such as spools and ropes with grease at the end of each use to ensure longer life of the machine. It is of great importance that this maintenance work is done by disconnecting the electrical connections from the machine.
  • Our company purchased from construction elevator will be checked and delivered in working condition. Our products are guaranteed for 1 year against production problems. Motor and electrical parts are not included in this warranty.

İnşaat Asansörü Price

as well as in production, roofing crane machine in many products as we take Conay place for years. It produced entirely within our company and less capable of producing 1.5 horsepower voice our roof sand cranes, including boiler and elevator connection clamp TL 2389 we offer. And only thanks to free shipping advantages without having to pay any money for shipping construction elevator Paying the price of these products can have.

Share it!
avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
wpntrMETİN DEMİR Recent comment authors
Subscribe
newest oldest most voted
Notify of
METİN IRON
Guest
METİN IRON

Az sesli dam vinç için motor gücü kaldırma kapasitesi çekme hızı fiyat ve ekipmanları açıklama bulamadım Bilgi verir seniz memnun olurum