Concrete Vibrator Concrete Vibrator What Price?

Bu yazımızda beton vibratörü nedir, çeşitleri hangileridir, concrete vibrators prices gibi konuları detaylı olarak inceliyoruz.

Concrete Vibrator What?

Beton vibratörü, beton dökümünün ardından ıslak betonda uygulanan ve oluşturduğu titreşim sayesinde döküm esnasında oluşan boşlukları doldurmaya yarayan cihaza verilen isimdir. İnşaat sahalarında sıkça kullanılan ve betonarme yapılar için büyük önem ifade eden inşaat vibratörü, bir motor ve kalın bir demirden oluşan oldukça basit bir yapıya sahiptir.

Su, kum ve diğer katkı maddelerinin kullanıma hazır hale getirilmesinde titreşimin büyük katkısı vardır. Beton vibratörü tarafından yapay olarak oluşturulan titreşimin ıslak betona uygulanması betonun boşlukları doldurmasını sağlamaktadır. Bu işlem çok daha sağlam bir beton elde etmenin yanı sıra yapı güvenliği gibi konuları da pozitif yönde etkilemektedir.

Types of Concrete Vibrator

İnşaat vibratörleri kullanım amacına ve yerine göre farklılık gösterebilmektedir. Betonun yapısı, kıvamı ve yapının tipine uygun olarak hazırlanmış çeşitli vibratör çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar iç vibratör ya da dalgıç vibratör olarak da bilinen dahili vibratör, harici vibratör, vibrasyon masaları ve yüzey vibratörleri olmak üzere dörde ayrılmaktadır. Vibratör çeşitleri arasında en yaygın olarak kullanılanı dahili vibratör yani diğer bir adıyla dalgıç ya da iç vibratördür.

Concrete Vibrator Price: Vibratör Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekeneler

  • Döküm yapılan bütün beton tabakasına beton vibratörü tarafından titreşim uygulanmalıdır.
  • Vibratörün metal parçasının uzunluğu betonun derinliğinden fazla olmamalıdır. Aynı zamanda metal parça betonun en derin noktasına kadar daldırılmalıdır.
  • Metal parça dik konumda hızlı bir şekilde daldırılmalı yavaş bir şekilde çıkarılmalıdır, dik daldırılamıyorsa en fazla 15 derece eğim verilerek uygulanmalıdır.
  • Islak betona kısa ya da uzun süre titreşim uygulanması tavsiye edilmemektedir. İdeal süre en az 5, en fazla 15 saniyedir.
  • Vibratörün ucu kalıplara kesinlikle temas etmemelidir. Aynı zamanda vibrasyon işlemi rastgele değil, belirli aralıklarla yapılmalıdır. İdeal aralık sıkıştırma çapı gözlemlenerek elde edilebilir.

Concrete Vibrator Price

Çonaylar Makine olarak 1189 TL’den başlayan fiyatlarla sunduğumuz beton vibratörleri ile kalite ve uygun fiyatı bir arada sunmayı hedefliyoruz. 0.75, 1.5 ve 2.0 beygir gücündeki elektrikli motora sahip vibratörlerimiz ile her ihtiyaca uygun ürünler sunuyor ve ücretsiz nakliyat avantajımız sayesinde herhangi bir ödeme yapmadan satın almış olduğunuz ürünleri adresinize kadar teslim ediyoruz.

Concrete Vibrator Price

What concrete vibrators?

Beton Vibratörü Fiyatları?

Sipariş sayfamızdan beton vibratörü fiyatlarını öğrenebilirsiniz. https://siparis.conaylar.com/beton-vibratorleri-410

What concrete vibrators?

Betonun vibrasyon (titreşim) ile sıkışmasını sağlayan inşaat makinasıdır.

Beton Vibratörü Çeşitleri Nelerdir?

Konvertörlü Beton Vibratörü, Omuz Askılı Beton Vibratörü, Elde Taşıma Beton Vibratörü

Share it!
avatar
Subscribe
Notify of