Béton Prêt mixte Qu'est-ce? Production de béton prêt à l'emploi de la phase de

Dans cet article, il sorte de béton largement utilisé aujourd'hui béton prêt à l'emploi nedir, hazır betonun üretim aşamaları gibi konuları yakından inceliyoruz.

Béton prêt à l'emploi Qu'est-ce?

Beton, çimento, ince ve kalın agreganın su ile isteğe bağlı olmak şartıyla mineral ve kimyasal katkı maddeler de ilave edilerek homojen olarak karıştırılması sonucunda elde edilen önemli bir yapı malzemesidir. Başlangıçta daha az dayanıklılığa sahip plastik ve akıcı kıvamda bulunan beton, daha sonra katı bir hal alarak dayanıklılık kazanmaktadır.

béton prêt à l'emploi Contrairement au béton normal, c'est un type de béton qui est obtenu en combinant les matériaux dans un certain rapport à l'aide d'un ordinateur et en les mélangeant dans des centrales à béton ou des systèmes secs à l'aide de mélangeurs trans et prêts à la vente. En raison des nombreux avantages du béton prêt à l'emploi, il a été largement utilisé d'hier à aujourd'hui et continue d'être utilisé.

Production de béton prêt à l'emploi de la phase de

Le processus de production de béton prêt à l'emploi se compose de 7 étapes, ces étapes couvrent l'ensemble du processus, des expériences en laboratoire à l'achèvement du processus de production de béton.

  1. Hazır betonun üretim sürecindeki ilk adım çimento, su, katkı, agrega gibi malzemelerin kalitelerini ve birbirleri ile olan uyumunu incelemek için yapılacak olan laboratuvar deneyleridir. Bu, malzemelerin kalite kontrollerinin yapılabilmesi için gerekli ve son derece önemli bir adımdır.
  2. Daha önce kalite kontrol ve uyum testine tabi tutulan malzemelerin zaman içerisinde meydana gelebilecek olumsuz değişimlerinden zarar görmemek için sürekli olarak kalite denetimlerinin yapılması gerekmektedir.
  3. Hazır betonun kalitesini belirleyen şartların belirlenmesi, tasarım, üretim, taşıma, yerleştirme, bakım ve kür olmak üzere 6 madde bulunmaktadır. İlk 4 maddenin üretici tarafından yerine getirilmesi gerekirken son iki madde tüketicinin sorumluluğundadır.
  4. Sipariş edilen betona karşılık gelen formülün tesislerde yer alan ilgili personel tarafından bilgisayar sistemine girilmesi ve üretim sürecine başlanması gerekmektedir.
  5. İlk emrin ardından ayrı kazanlarda yer alan çimento, agrega ve su gibi yapı malzemeleri aynı anda tartılmaya başlanmaktadır.
  6. Tartılan agrega, kova veya bant yardımıyla panmikser kazanına taşınmalıdır. Bu esnada su, çimento ve formülde kimyasal katkı maddesi bulunuyorsa bunların da kazana aktarılarak karıştırılması gerekmektedir.
  7. Tüm bu işlemlerin sonucunda hazır betonun üretim sürecinin sonuna gelinmiş ve elde edilen ürünün satışında hiçbir engel kalmamış demektir.
Partagez-le!
avatar
Souscrire
Me notifier des