İnşaat Dam Vinci Kullanımı

Dam vinci zeminde hazırlanan harç, beton, tuğla gibi malzemeleri yüksek katlara taşınmasını sağlar. Kullanım kolaylığı ve sessiz çalışmasının yanı sıra, iş kaybı fiziksel güç ve zaman kaybı açısından fayda sağlamaktadır. Elektrik ve benzin motor seçenekleri mevcuttur. Satın almak için https://siparis.conaylar.com adresine gidebilirsiniz.

Cnc Şanzımanlı Vinç

Dam Vinci Dişli

Satın Al

İnşaat dam vinci kullanım kılavuzu

 1. Üstten kumandalı vinç makinası şasesi kurulumu için yapılacak ilk iş, makine üste kurulur ve su terazisiyle teraziye alınarak yukarıdaki kelepçesine paralel olarak yukarı sabitlenir.
  Makina ile beraber verilmiş olan yukarıdaki resimde belirtilen kelepçesi çatı veya kat aralarına çıkarılarak resimde görüldüğü gibi emniyetli ve sağlıklı bir biçimde sabitlenir.
 2. Makinanızın motorunu ve ara kablosunu mutlaka ehliyetli bir elektrikçiye bağlatınız. İlk çalıştırmada şalter kolunu geriye çekerek, halatın yukarı yönlü çalışıp, otomatik kolun devreye girdiğinden emin olunuz.(Not: Şalter kolu geri çekilince halat yukarı, kolu ileri itince halat aşağı yönlü olmalıdır.)
  Makina elektrik ve pano bağlantıları emniyetli ve sağlam bir şekilde yapılarak kanca kovaya takılır.
 3. Elektrikli modellerde topraklama hattının çekilmesi muhakkak zorunludur. Aksi takdirde herhangi bir olumsuz durumda, firmamız hiçbir şekilde mesuliyet kabul etmez.
 4. Makina kaldırma kapasitesi yüksekliğe ve elektrik voltajına bağlı olarak ; 500 kg dan 200 kg kapasiteye kadar düşebilmektedir.
 5. Makina başında çalışacak olan operatörün emniyetli ve sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için ilk birkaç çalıştırmada kovaya bir şey konulmaz ve boşta çalıştırılarak makinaya operatörün alışması sağlanır.
 6. Makinanızın bakımı her iş bitiminden sonra fiş elektrikten çıkarılarak, hareketli çalışan kısımlar (makarası, halat…vb.) gres ile yağlanacaktır. Yağlama ne kadar sık olursa makinanızın ömrü o kadar uzun olacaktır.
 7. MAKİNANIZIN KONTROLLERİ YAPILMIŞ OLUP, ÇALIŞIR VAZİYETTE TESLİM EDİLMİŞTİR. İMALATTAN DOĞABİLECEK HATALARA KARŞI 1 (BİR) YIL GARANTİLİDİR. MOTOR VE ELEKTRİK AKSAMI, GARANTİ KAPSAMI HARİCİDİR.

İnsan gücünün yetmediği yerlerde büyük ve ağır cisimlerin iş makineleri vasıtası ile bir yerden alınıp başka bir yere konulmasını sağlayan kaldırma araçlarına vinç denir. Genel olarak yapı sektöründe kullanılan inşaat vinçleri dam vinci, gırgır vinç, monoray vinç ve portal vinç olmak üzere 4 çeşitten oluşmaktadır.

Teknik şartname ve kullanım kılavuzu için tıklayınız.

Bunu paylaş !
avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
trackback

[…] İnşaat dam vinci veya inşaat asansörü kullanım kılavuzu ile ilgili yazımızı okumak için tıklayın. […]