Rough Construction What is it? Structural Building Materials

Structural work, which means 40% of the structure to be completed by the simplest definition. Well, What is the rough construction? After opening the basic work will begin in the areas identified by the survey engineer the process must be completed in order to start construction. Rendered basic fillers opened and ready to be used mainly lean concrete is poured.

Bu işlemin ardından gerekli demir bağlantıları hazırlanır ve elektrik, kirli ve temiz su tahliyesi için gerekli tesisatlar tamamlanarak beton dökme işlemine geçilir. Her katta gerekli prosedürlerin uygulanmasının ardından uygun sınıf beton dökülerek bu işlem tekrar edilir. Betonun kuruma süreci hava şartlarına bağlı olarak değişkenlik gösterebildiğinden dolayı betonun en uygun hava şartlarında dökülmesine özen gösterilmelidir. Aynı zamanda betonun döküm aşamasında el yardımıyla her tarafa gezdirilmesi ve eşit olarak dağıtılması da bir hayli önemli bir husustur.

Beton sınıf uygunluğu yapının bulunduğu bölgeye ve iklime göre farklılık gösterdiğinden dolayı yapı denetim firmaları betonun uygun olup olmadığını denetlemek için her dökümde bir adet numune almaktadır. Betonun düzgün bir hale gelmesi ve kalıp şeklini alması için genellikle MDF veya suntadan yapılan kalıplar kullanılır. İnşaatın düzgün olabilmesi için kolon kalıplarının düzgün olması gerektiğinden dolayı yapı denetim firmaları öncelikli olarak bu kalıpları kontrol etmektedirler.

All the concrete is poured and then the process will begin to knit bricks dries floors. Then the rooms, corridors, toilet, bathroom, elevator shafts and building blocks in the structure's interior is particularly pronounced like stair steps. Here is the structure resulting from these transactions are rough construction name.

What is the overall construction?

Kaba inşaat, günlük hayatımızda da sıkça duyduğumuz bir inşaat terimidir. Kaba inşaat, en açıklayıcı şekli ile kaba inşaat malzemeleri adı verilen ürünler kullanılarak dolgu duvarların ve betonarmenin hazırlanmasıdır. Kaba inşaat, halk arasında tesisatları döşenmiş ancak boyanmamış, iç sıvası, çerçeveleri ve aydınlatmaları henüz tamamlanmamış yapılar olarak da tanınmaktadır.

Construction of the technical expert's report is required to be described as rough construction. Technical expert evaluates the structure according to the criteria mentioned above and decides is appropriate. If you meet these requirements we mentioned construction is likely to take the rough construction approval.

Any problems of definition or description of the contract on behalf of the rough construction took place between the buyer and seller are not useful in making. In this way, both the seller and the buyer will live grievances, it will be held a seamless trading.

Structural Building Materials

İnşaat malzemeleri yapının temeli hazırlandıktan sonra kullanılacak olan ürünlere verilen genel isimdir. Bu inşaat malzemeleri kaba ve ince olmak üzere iki farklı alt başlıkta incelenmektedir. Kaba inşaat malzemeleri çakıl, kireç, çimento, kum, tuğla, demir, kalıp ve kalıp bağlantı elemanlarıdır. İnce inşaat malzemeleri çeşitliliği nedeniyle oldukça uzun bir liste olsa da bu başlığa hazır şaplar, tuğla, gaz blok, alçı sıva, kaba sıva, saten sıvalar, seramikler, granitler, mermer kaplamalar, alçıpan işleri, asma tavanlar, boyalar, doğramalar, kapılar, parkeler, süpürgelikler ve mantolamalar gibi örnekler verilebilir.

Share it!
avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
Subscribe
newest oldest most voted
Notify of
trackback

[...] form. If you are rude about our work by clicking here or writing about the rough construction [...]